Зменшення посівів цукрового буряка було запланованим — Ярчук

10 вересня 2015 38 0
Зменшення посівів цукрового буряка було запланованим — Ярчук
Рixabay.comЗменшення посівів цукрового буряка було запланованим — Ярчук

Цукрові заводи вже виробили 5 тис. т цукру, повідомив в інтерв'ю виданню «Українські новини» колишній очільник Національної асоціації цукровиробників України «Укрцукор» Микола Ярчук.

«Станом на 8 вересня 2015 р. цукрові заводи вже переробили 49 тис. т цукрових буряків і виробили майже 5 тис. т цукру», — говорить він.

За його словами, на сьогодні вже працюють два заводи — Радехівський у Львівській області (належить німецькій компанії Pfeifer & Langen) і Гнідавський, у Волинській. Ще два знаходяться на стадії отримання буряків — Чортківський у Тернопільській області та Селищанський, у Черкаській.

Під урожай цього року посіяно 239 тис. га, що на 26% менше, ніж у минулому році (322 тис. га).

«Як показує досвід, тисяч 10-15, а, може, й трохи більше з цієї кількості ми втратимо, у зв'язку з погодно-кліматичними умовами. Таким чином, зберемо приблизно 9,5-9,6 млн т, а це на 40% менше, ніж торік (15,5 млн т). Скорочення посівів у нинішньому році — запланований крок, оскільки у минулому сезоні було масове перевиробництво цукру», — розповів Микола Ярчук.

Середня врожайність буряка цього року очікується на рівні 40,5 т/га, що нижче показника минулого року (47,2 т/га). У той же час цукристість може бути вища торішнього показника, через спекотну погоду, яка зберігалася тривалий час. Але при цьому технологічна якість буряка буде нижчою через нестачу вологи, оскільки буряк втрачає тургор і здатність ефективно віддавати цукор, який в ньому зібрався.

Виконано за допомогою Disqus