Фермеру, потерпілому у справі про рейдерство, «шиють» вже друге звинувачення

24 квітня 2018 718 0
Фермера, потерпілого від рейдерства у Бережинці, звинувачують у шахрайстві
Kurkul.comФермера, потерпілого від рейдерства у Бережинці, звинувачують у шахрайстві

Кіровоградська прокуратура веде розслідування щодо підприємства ТОВ «Нива-2010» з Бережинки, що минулого року було атаковане рейдерами. Проте, слідчі дії стосуються не рейдерського захоплення підприємства, а подій ще 2010 р., коли сільськогосподарський кооператив «Нива» змінив організаційну форму, перейшовши у товариство з обмеженою відповідальністю. Про це повідомляє видання «Без купюр».

Історія «Ниви» розпочалася навесні минулого року. Тоді власника господарства Миколу Трибиненка невідомі виштовхали із власного кабінету та виставили охорону.

На допомогу фермерам стали ветерани АТО та селяни. У свою чергу, влада відправила розібратися з конфліктом поліцію та НГУ, які побили селян та не протистояли рейдерам.

Ситуація на господарстві набирала обертів. Рейдери відкрили стрілянину по селянах, які були на боці фермера. Також рейдерів підтримували «тітушки», які напали на господарство та побили працівників.

З часом, прокуратура області порушила кримінальні провадження:

  • стосовно рейдерів та нотаріуса за незаконне переоформлення на підставі фіктивних документів частки власника у Єдиному державному реєстрі;
  • стосовно нападу «тітушок» на фермерське господарство, побиття працівників господарства, пошкодження майна та знищення шляхом підпалу декількох полів із врожаєм;
  • стосовно перевищення службових повноважень, нанесення тілесних ушкоджень та побиття громадян України працівниками Національної поліції з київського спецпідрозділу «Корд», тобто «Беркут»;
  • стосовно перевищення службових повноважень, побиття, пограбування, нанесення тілесних ушкоджень військовослужбовцями НГУ з в/ч 3011 (Кривій Ріг) — це саме та частина, яка днями ходила по Кривому Рогу із радянськими прапорами.

Через сім місяців слідства головний прокурор Кіровоградської області Анатолій Коваленко повідомив про підозру власнику ФГ «Нива-2010» Миколі Трибиненку.

Вже колишній власник ТОВ «Нива-2010» Микола Трибиненко, підтвердив, що правоохоронці розслідують справу 8-річної давнини, коли колгосп перейшов у товариство з обмеженою відповідальністю. Минулого тижня йому навіть оголосили про підозру.

«У них сильно великі наміри щось мені зробити. Ми ще справи не бачили, лише підозру. Але мені загрожує 10 років позбавлення волі. Пройшло вже 8 років. Ми тоді наймали дорадчу службу, вказівками якої керувалися. Найцікавіше, що наш передавальний баланс, нотаріально посвідчений, зник, коли атакували рейдери. Тепер цей передавальний баланс знаходиться в прокуратури. Прокуратура кришує рейдерів», — розказав він.

Один із синів фермера, Олег Трибиненко, якому Мін’юст таки повернув частку власності «Ниви-2010» повідомив, що рішення про зміну форми власності приймалося колективно, а винним сьогодні роблять його батька.

У справі рейдерського захоплення підприємства слідство досі не представило ні результатів, ні, навіть, обвинувачених.

Виконано за допомогою Disqus