РЕЙДЕРСТВО У БЕРЕЖИНЦІ: ПРОТИ ВЛАСНИКА НИВИ-2010 ПОРУШИЛИ СПРАВУ

5 березня 2018 347 0
РЕЙДЕРСТВО У БЕРЕЖИНЦІ: ПРОТИ ВЛАСНИКА НИВИ-2010 ПОРУШИЛИ СПРАВУ
Kurkul.com

Прокуратура зробила винним у рейдерстві ні кого іншого, як самого власника господарства «Нива-2010», що у Бережинці, Кіровоградської області. Про це повідомив ветеран АТО Євген Шевченко, на своїй сторінці у Facebook.

Історія Ниви розпочала навесні минулого року. Тоді власника господарства МиколуТрибиненка невідомі виштовхали із власного кабінету та виставили охорону.  

На допомогу фермерам стали ветерани АТО та селяни. У свою чергу, влада відправила поліцію та НГУ, розібратися з конфліктом, які побили селян та не протистояли рейдерам.

Ситуація на господарстві набирала обертів. Рейдери відкрили стрілянину по селянах, які були на боці фермера. Також рейдерів підтримували «тітушки», які напали на господарство та побили працівників.

З часом, прокуратура області порушила кримінальні провадження:

  • стосовно рейдерів та нотаріуса за незаконне переоформлення на підставі фіктивних документів частки власника у Єдиному державному реєстрі; 
  • стосовно нападу «тітушок» на фермерське господарство, побиття працівників господарства, пошкодження майна та знищення шляхом підпалу декількох полів із врожаєм;
  • стосовно перевищення службових повноважень, нанесення тілесних ушкоджень та побиття громадян України працівниками Національної поліції з київського спецпідрозділу «Корд», тобто «Беркут»;
  • стосовно перевищення службових повноважень, побиття, пограбування, нанесення тілесних ушкоджень військовослужбовцями НГУ з в/ч 3011 (Кривій Ріг) — це саме та частина, яка днями ходила по Кривому Рогу із радянськими прапорами.

Через сім місяців слідства головний прокурор Кіровоградської області Анатолій Коваленко повідомив про підозру власнику ФГ «Нива-2010» Миколі Трибиненку.

У коментарі виданню «Без купюр» прес-служба прокуратури інформацію підтвердила. Вони повідомили, що Кіровоградська місцева прокуратура оголосила Миколі Трибиненку про підозру у вчиненні правопорушення за ч.3. ст. 185 (крадіжка) та ч.4 ст. 358 (використання підробленого документа). Розслідування у цій справі почала три місяці тому, у грудні 2017 р. поліція. Йдеться про привласнення земельної ділянки площею 4,8 га через підставну особу.

«Було укладено договір міни, за яким ця особа обмінює ділянку площею 4,8 га на ділянку 0,1 га. Є дані, що нотаріусу надали підроблений договір міни», — зазначила речниця прокуратури області Наталія Алексєєнко.

Сам Микола Трибиненко таке оперативне розслідування і підозру розцінює як тиск на себе через боротьбу з рейдерами за своє підприємство.

«Ця ділянка на мене перереєстрована ще у 2013 р. Оформлення документів проводилося у Бережинці за участі нотаріуса, а не так, як вони говорять, що у Кіровограді. По-друге, тоді було чотири свідки, які можуть підтвердити, що він там був (власник землі — ред.) і підписував документи. Але зараз прокуратура вже каже, що підпис не його. Але правда все одно вилізе. Учора мене викликали до слідчого та вручили підозру. Вони явно шукають зачіпки проти мене, хочуть облити брудом, мовляв, дивіться, що Трибиненко землю краде. Прокуратура абсолютно підтримує рейдерів», — сказав Микола Трибиненко.

У прокуратурі ж заявляють, що з конфліктом довкола «Ниви-2010» це розслідування не пов’язане.

 

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

67%