Фермери Закарпаття вже продають черешню й прогнозують падіння цін на суницю

8 травня 2018 254 0
Черешня
Kurkul.comЧерешня

На закарпатських ринках вже почали продавати черешню: традиційно найперші черешні продають пучками по кільканадцять штук — за 5-10 гривень. За кілограм черешень зараз просять від 50 гривень. Про це повідомляє ukrinform.ua.

Господарі відзначають, що цьогоріч ягоди достигли надзвичайно рано.

«Не пам’ятаю, аби на початку травня ласували першими черешнями, а цьогоріч вже 2 травня на дереві були червоні ягоди», — каже Людмила Когутич з Мукачівщини.

Ціна на закарпатську суницю теж ще тримається високою, але вона знижуватиметься щодня, оскільки врожай хороший і вирощуванням ягід займається все більше підприємців. Про це розповів Іван Зейкан, власник невеликого господарства у Виноградові Закарпатської області.

«Цього року сезон суниці вдався на славу, уникли заморозків, погода сприяла, ягода дозріла добре й її багато. Ми почали продавати першу тепличну суницю на місцеві ринки два тижні тому, тоді ціна в закупці стартувала зі 125 грн. На ринку просили від 130 грн за кг. Зараз ціна на суницю вже впала до 75 грн за кг в гуртовій закупівлі — це вже суниця, що закладалася під агроволокно. Й далі ціна знижуватиметься щодня — від перенасичення ринку», — каже Зейкан.

Свою суницю він здає гуртівникам, які везуть її на продаж у Львів та Київ. За словами Івана Зейкана, падіння ціни пов'язане не лише із гарним врожаєм, але й із розширенням виробництва суниці у краї.

«Одесити та херсонці заходять зі своєю суницеюна українські ринки раніше за закарпатців, але на нашу суницю попит стабільно високий, він не падає, значить, купівельна спроможність, хоча перші ягоди й дорогі, є в пересічних українців. Відтак, ми тут конкуренції не боїмося, нашу суницю стабільно купують, хоча з року в рік цим бізнесом починає займатися все більше краян — через це падає закупівельна ціна», — розповідає фермер.

 

Виконано за допомогою Disqus