Овочівництво в Україні поступово зникає — думка

9 травня 2018 496 0
Українські сільгоспвиробники відмовляються від вирощування овочевих культур
Kurkul.comУкраїнські сільгоспвиробники відмовляються від вирощування овочевих культур

Сьогоднішній стан овочевої галузі України говорить про можливу її загибель в найближчому майбутньому. Так вважає депутат обласної ради, директор сільськогосподарського підприємства «С-Росток» Тахір Садрідінов, повідомляє SuperAgronom.

На даний момент компанія «С-Росток», яка була провідною овочевою компанією не тільки в Україні, але і в Європі, скорочує виробництво овочевих і переходить на технічні та зернові культури.

«На жаль, на сьогоднішній день відбувається стагнація і ми йдемо вниз. Піке таке, що ми, напевно, не вирулимо цей момент. Йдемо на соняшник, на зернові. Ми стали скоріше традиційними сільськими господарниками, ніж городниками. Овочева галузь гине в Україні», — заявив Садрідінов.

На його думку, однією з причин такого занепаду є державна політика, оскільки ціни ростуть і тримати велике виробництво економічно не вигідно.

«Це коли є хороша машина, але немає бензину. Так і у нас. Ми побудували величезний термінал, найбільший в Україні, але, на жаль, він наполовину буде пустувати, а тарифікація, оренда землі, послуги, електроенергія ростуть. Це все потрібно утримувати, що економічно дуже важко», — коментує директор підприємства.

Другою причиною є масова міграція фахівців. Вони їдуть за кордон, тому що там їм пропонують значно кращі фінансові умови. В даному питанні сільськогосподарські підприємства України не можуть конкурувати. Тому Садрідінов вважає, що незабаром близько 70% великих овочевих підприємств зникнуть і перекваліфіковуються. Для вирішення цієї проблеми потрібні квоти, дотації і нові «шовкові шляхи» для овочівників.

Виконано за допомогою Disqus