Мед з брусницею, обліпихою та коноплями виготовляють на Одещині

16 травня 2018 667 0
Мед збирають у приручених диких бджіл
pixabay.comМед збирають у приручених диких бджіл

У екопоселенні Райська долина, що Великомихайлівському районі Одеської області, родина Петрушевих виготовляє «дикий» мед з різними добавками. Про це повідомляє uhbdp.org.

Володимир і Світлана Петрушеві разом з дітьми перебралися із Києва до Райської долини, де навчилися приручати диких бджіл.

Чоловік, у якого родина винаймала житло, дядя Жора, навчив Петрушевих бджолярській справі.

«Ми навчилися ловити рої бджіл, дядя Жора подарував кілька старих вуликів. З цього і почалася наша бджільництво. Крім того, побудували з дощок природні вулики-колоди (по типу дупла) без рамок і вощини. У таких будиночках, умови життя бджіл дуже близькі до природних: люди не втручаються в бджолине життя, не зривають дах над їх головою кожен тиждень, не переставляють рамки, бджоли самі собі господині», — Розповідає Володимир Петрушев.

За його словами, бджоли швидко зайняли колоди і спорудили в них стільники, які збирають один раз і тільки четверту частину, а все інше – це запас їжі для бджіл на зиму. 

Мед пасічники збувають у екомагазинах та через інтернет.

«Зараз ми не виробляємо стільки меду, скільки продаємо. Люди просять липовий, а липових лісів в Одесі немає, гречаний —  гречку мало хто садить. Наш мед: соняшниковий, квітковий і акацієвий. Інший мед беремо на перевірених кочових пасіках», — розповів бджоляр.

За його словами, якість меду підтверджена лабораторією Інституту бджільництва ім. П. І. Прокоповича.  

Окрім звичайного меду родина виготовляє мікси і коктейлі. Петрушеви навчилися консервувати ягоди в меду, зберігаючи їх корисні властивості. Також попитом користуються мед з брусницею, імбирем, обліпихою, калиною, аронією, фейхоа, кизилом, чорницею, насінням коноплі та інші.

Зараз родина відкрила магазин меду в Одесі. У найближчих планах Петрушевих відкрити в Одесі мережу магазинів з екологічно чистими медовими десертами та корисними речами. 

Виконано за допомогою Disqus