Фермери легалізуються заради дотацій і нових ринків збуту

16 травня 2018 301 0
За рік в Україні з’явилося 455 фермерських господарств.
Kurkul.comЗа рік в Україні з’явилося 455 фермерських господарств.

Кількість фермерських господарств в Україні за рік зросла на 455 одиниць. Серед причин такого зростання — надання фермерам дотацій від держави. Про це розказала голова Всеукраїнської громадської організації «Рада жінок-фермерів України» Людмила Клебанова, повідомляє agroinsider.com.

«Зараз реєструються, для того, щоб отримати державну дотацію, що можливо тільки в тому випадку, якщо фермер — юридична особа. Також фермери почали орієнтуватися на завоювання ринків збуту — та ж ягода може бути конкурентна, а як її продавати, якщо ти не зареєстрований?», — повідомила вона.

Читайте також: За минулий рік в Україні з’явилося 455 нових фермерських господарств

Однак, з показниками офіційної статистики щодо зростання кількості фермерських господарств згодні не всі. Так, керівник Одеської асоціації фермерів і землевласників Володимир Варбанець вважає, що кількість господарств в Україні насправді не росте.

«Одні — відкриваються, інші — закриваються, але зростання, як такого, немає», — сказав він.

На думку Володимира Варбаньця основна причина нульового росту — це відсутність вільних ділянок. Адже вся земля вже розпайована, а для того, щоб новоспеченому агропідприємцю взяти землю в оренду, потрібно запропонувати власнику більш високу ціну. Фермери-початківці такої суми, як правило, не мають.

Виконано за допомогою Disqus