Оренда сільськогосподарських земель в Україні у 5 разів занижена — директор Світового банку

17 травня 2018 315 0
Відкриття ринку землі дозволить збільшити дохід її власників
Kurkul.comВідкриття ринку землі дозволить збільшити дохід її власників

Земельні ділянки могли б приносити своїм власникам до $3 млн/р якби мораторій на продаж землі був скасований. Про це розповіла директорка Світового Банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Крістіна Кахконен, повідомляє УНН.

«Оренда сільськогосподарських земель в Україні у 5 разів занижена. Власники землі могли б отримувати $3 млн/р, якби мораторій скасували і ринок правильно працював. Особливо це важливо для пенсіонерів які живуть у сільській місцевості», — вважає вона.

Вона також звернула увагу на те, що ринок землі забезпечив би в зростання економіки на 1,6% на рік. На думку директорки, через заборону на продаж землі Україна щорічно втрачає $60 млн, які можна було б витратити на охорону здоров’я та соціальний захист.

«Ми говоримо про дуже великі кошти і переваги, якщо провести реформу землі. Але реформа не відбувається, тому що політично і технічно це дуже складна реформа. Є люди, які не хочуть, щоб щось змінювалось. Тому ми запускаємо проект підтримки прозорого управління земельними ресурсами», — наголосила Сату Крістіна Кахконен.

Читайте також: Земля втричі зросте в ціні після зняття мораторію — Світовий банк.

Виконано за допомогою Disqus