Рентабельність 500% — фахівці радять вирощувати зелень

19 травня 2018 1114 0
Мангольд — поки що мало поширений у нас вид зелені
xcook.infoМангольд — поки що мало поширений у нас вид зелені

Зелень затребувана на ринку, на неї є попит круглий рік. При цьому найбільший дохід можна отримати в міжсезоння, а інвестиції в такий бізнес відносно невисокі, можна починати з кількох тисяч гривень. Для «зеленої» справи знадобиться приміщення, земельна ділянка або теплиця, пише SuperAgronom.com з посиланням на agroday.com.ua.

Поточні витрати — це посівний матеріал, ящики і коробки, добрива, електроенергія для освітлення, транспортні витрати. Сума цих витрат для одного невеликого приміщення (до 60 кв. м) складе від 6400 грн. З цієї ж кімнати вдасться отримати 600 кг зелені, наприклад, цибулі.

При оптовій ціні 20 грн/кг виручка сягне 12 000 грн, а прибуток — 5600 грн.

Якщо дозволяють кліматичні умови, можна вирощувати зелень в теплиці. Але це додаткові витрати на будівництво чи її придбання.

Ще один варіант — гідропонна установка. Тоді зелень вирощується в живильному розчині.

Також привабливий спосіб — вирощування зелені в маленьких горщиках і продаж разом з ними. Така зелень добре виглядає і коштує дорожче, ніж зелень у пучку. За сприятливих умов рентабельність вирощування зелені може сягати 500%, зазначається у новині.

Нагадаємо, наразі вітчизняні виробники закривають потреби українського ринку в зелені лише на 15%. Не більше 5 підприємств вирощує зелень протягом всього року.

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... + 2°

Вітер

3.7м/с

Опади

4.7мм

Вологість

71%