Новий законопроект дозволить цукровикам розробляти стратегію на 15 років вперед

23 травня 2018 123 0
Новий законопроект дозволить цукровикам розробляти стратегію на 15 років вперед
Kurkul.com

Минулого тижня Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону, яким скасовуються мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк.

Нововведення дозволять виробникам цукру розробляти стратегію на 15 років вперед. Таку думку висловила керівник аналітичного відділу Національної асоціації цукровиробників України «Укрцукор» Руслана Бутило, передає agroinsider.com.ua.

«В умовах вільного ринку виробники отримують умови для стратегічного планування на майбутнє, до 15 років вперед. Ціна на цукор після скасування держрегулювання ринкової. Її рівень буде визначатися попитом і пропозиціями, як і повинно бути. Буде профіцит ресурсу цукру в Україні — ціни знизяться, при дефіциті ціни зростуть. Також на цінову політику впливатиме кон’юнктура світового ринку», — повідомили Руслана Бутило.

За словами народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка для споживача новий законопроект не принесе жодних наслідків.

«Після того, як закон набуде чинності, ціна на цукрову продукцію просто буде ринковою, а держава не буде втручатися в її формування. В таких умовах виробники зможуть планувати свої інвестиції на розвиток виробництва», — вважає Олександр Бакуменко.

Директор ПАТ «Саливонківський цукровий завод» наголосив, що з огляду на профіцит на ринку цукру (пропозиція близько 2 млн т при внутрішньому споживанні близько 1,3-1,45 млн т) було б добре, щоб виробник отримав від держави підтримку у виході на зовнішні ринки. Це підвищить валютні надходження в Україну і забезпечить зростання економіки країни.

 

 

Виконано за допомогою Disqus