Зовнішній ринок відмовляється приймати неякісну ягоду — Кухтіна

24 травня 2018 144 0
Українським виробникам потрібно покращити якість ягоди
Kurkul.comУкраїнським виробникам потрібно покращити якість ягоди

Вимоги покупців до якості ягоди невпинно зростають і неякісний продукт ринок вже не приймає. Про це розповіла президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна, повідомляє info.shuvar.com.

«Виробники, які вважають, що їх ягода завжди буде користуватися попитом незалежно від якості продукції, дуже ризикують. Навіть на внутрішньому ринку постійно збільшується розрив в цінах на ягоду, в залежності від її якості. А зовнішній ринок неякісну ягоду взагалі не приймає. В майбутньому ця тенденція буде лише посилюватися і виробники, які не вважають за потрібне працювати над якістю та маркетингом ягоди, дуже скоро залишаться поза ринком», — розказала вона.

За словами Ірини Кухтіної, сьогодні Україна хоча й експортує багато замороженої ягоди в країни ЄС, але головним покупцем залишається Польща. Вітчизняні фермери могли б отримувати набагато більший дохід на інших, більш вимогливих ринках.

«Зараз ми йдемо шляхом найменшого спротиву, продаємо ягоду до Польщі, яка для нас є логістично ближчою та зрозумілою. Але ми можемо отримувати набагато вищу ціну на ягоду в інших, більш розвинутих країнах», — вважає вона.

На думку Ірини Кухтіної, для виходу на прибуткові ринки, українським виробникам ягід необхідно підняти якість продукції до рівня вимог потенційних покупців.

Виконано за допомогою Disqus