Експерт назвав популярні ягоди 2018 року

29 травня 2018 566 0
Експерт назвав популярні ягоди 2018 року
pixabay.com

За прогнозами аналітиків, сприятливі погодні умови та початок плодоношення нових насаджень сприятимуть збільшенню врожаю полуниці, лохини та малини. При цьому лідером у ціновому сегменті ягідних культур залишається лохина. Про це повідомив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорєв, передає SuperAgronom.com.

Зокрема, за словами експерта, високі ціни на суницю садову минулого року знов привернули увагу садівників до цієї культури, що в сукупності зі сприятливими погодними умовами приведе до значного збільшення врожаю.

Виробництво малини, за прогнозами проекту, також зросте, в тому числі за рахунок вступу в плодоношення нових насаджень. Пропозиція лохини теж збільшиться вже котрий рік поспіль, проте експерт наголошує, що ця ягода так і залишиться найдорожчою з усього сегменту, а її виробники вкотре робитимуть акцент на продажах на зовнішні ринки.

«В той же час головним аутсайдером ягідного ринку залишаються смородина та порічка. Цей сегмент можна назвати досить сталим. Виробники не виявляють особливої зацікавленості у вирощуванні цих культур, адже споживання смородини та порічки досить невелике, а головними покупцями виступають переробники», — зазначив Олександр Хорєв.

За його словами, Україна стає все більш потужним гравцем на міжнародному ринку ягід. Більш того, кон’юнктура внутрішнього ринку також замінюється, що зумовлено низкою факторів.

«За нашими оцінками, цьогорічний ягідний сезон в Україні може відзначитися як відкриттям нових експортних можливостей для виробників, так і зміною фаворитів на ринку в цілому», — підсумував аналітик.

Нагадаємо, попит на українську лохину зростає швидше, ніж її виробництво, хоча площі під цією ягодою в країні в останні роки суттєво зросли.

 

Виконано за допомогою Disqus