У кооперативі на Київщині відкрили цех із виробництва козиних сирів

28 травня 2018 914 0
Кози у кооперативі
Kurkul.comКози у кооперативі

У суботу 26 травня у с. Великі Гуляки на Київщині члени сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Родинний добробут» офіційно презентували своє об’єднання та новий цех для виробництва сирів із козиного молока. Про це повідомляє Kurkul.com.

Читайте також: Антон Дундій: «Родинний добробут» — маленький кооператив із великими амбіціями

Потреба у власній переробці молока виникла давно, адже поголів’я дійних кіз у кооперативі за півроку збільшилося із 20 до близько 500. Тож у найближчий час у господарстві планують отримувати близько 2 т і більше молока на день.

Будівництво та реконструкція сирного цеху стали можливі завдяки фінансовим зусиллям самих членів кооперативу та підтримці Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

«Першими козами в «Родинному добробуті» стали наші «українські дворові» із нашого сімейного фермерського господарства «Татусеві кізоньки», яких ми привезли сюди з рідної Кіровоградщини. І коли ми зрозуміли, що козівництва в Україні фактично немає, то вирішили стати першопрохідцями у цьому напрямі: починаючи від офіційної легалізації сфери на державному рівні і закінчуючи реалізацією виробництва продукції з козиного молока за всіма міжнародними стандартами, яке стане прикладом для багатьох українських виробників», —  розповідає співзасновниця кооперативу, куратор козиного напряму та «головна коза України» (як вона сама себе називає) Наталія Якименко.

На презентації також була присутня заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, яка підтвердила: на державному рівні у сфері козівництва, однозначно, є прогалини. Але коли самі учасники ринку зуміли організувати виробництво і переробку молока в таких масштабах, то скоро влада ці прогалини має усунути.

© Катя Капустіна, Kurkul.com, 2018

Виконано за допомогою Disqus