В Україні склалися сприятливі погодні умови для розвитку посівів ранніх зернових

30 травня 2018 99 0
В Україні склалися сприятливі погодні умови для розвитку посівів ранніх зернових
Kurkul.com

Зниження температурного режиму та збільшення кількості опадів протягом другої декади травня забезпечили сприятливі умови для формування урожаю ранніх зернових колосових культур і стартові умови для вегетації пізніх сільськогосподарських культур. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Як зазначається у агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру, навіть в південних областях, де фіксувалася ґрунтова посуха під ранніми зерновими, відбулося деяке зменшення її негативного впливу.

При цьому, суха спекотна погода у багатьох районах Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей мала негативні наслідки в період формування репродуктивних органів озимих культур.

«Це полягало в передчасному колосінні і цвітінні, невеликій кількості сформованих продуктивних стебел, в'яненні рослин та засиханні стебел», — йдеться в звіті.

Відзначається, що станом на 20 травня вологозабезпечення посівів на більшій частині площ залишалося задовільним за рахунок високих вологозапасів на початок весни. Так, стан озимих культур оцінювалося як добрий та задовільний, проте була зафіксована велика неоднорідність в кількості сформованих продуктивних стебел, що відіб'ється на врожаї в цілому.
 

Виконано за допомогою Disqus