Експерт назвав Топ-10 перспективних напрямків експорту української ягоди

379
0
Експерт назвав Топ-10 перспективних напрямків експорту української ягоди
pixabay.com

В Європі в середньому ринок ягід зростає на 8% на рік, на фоні того, що ринок інших фруктів практично не зростає взагалі: його щорічне зростання співставне з інфляцією і можна констатувати його стагнацію. Але ягоди на сьогоднішній день не тільки зростають, але й успішно забирають шматок ринку у інших більш традиційних фруктів, не зважаючи на те, що вони є більш дорогими. Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.
 
На думку експерта, в такій ситуації Україна не може залишитися обабіч, вона може і повинна ними користатися.
  
За його словами, важливо зосередитися на експорті свіжої ягоди. У цьому сегменті можна отримати більші прибутки. Але найближчим часом, закупівельні ціни на ягоду будуть зменшуватися.

Найбільше ягід споживають у Південно-Східній Азії, Китаї та Індії. Це той ринок, на який всі звертають увагу. Можливо там зараз немає ще такого розуміння і традицій споживання ягід як у Європі та Північній Америці, але це той регіон, який бурхливо розвивається.

«Перші, хто туди зайде, якщо у вас довгострокова тенденція — ви на цьому ринку залишитеся», — прогнозує Андрій Ярмак.

Перспективні ринки збуту свіжих ягід для України:

  • Німеччина;
  • Великобританія;
  • Нідерланди;
  • США;
  • Гонконг;
  • Китай;
  • Польща;
  • Канада;
  • Швейцарія;
  • Австрія.

Також до цього списку увійшли Швеція, ОАЕ, Норвегія, Бельгія і Литва, але вони є менш перспективними.

«Досить цікаво, що на четвертому місці найбільш пріоритетних ринків для експорту свіжої ягоди розташувались Сполучені Штати Америки, а на п’ятому — Гонконг, Китай. Тобто, це досить віддалені від нас країни, але які споживають досить великі об’єми імпортної ягоди і куди ми її можемо постачати.

У списку є досить віддалені країни — Гонконг, Китай, США.

«Ми з’ясували, що логістично це цілком реально. Наприклад, завдяки тому що у нас є прямий рейс до США, ми можемо відвантажувати до 8 т ягоди щоденно пасажирським рейсом, і вже за 15 годин ягода на місці, вона розмитнюється і відправляється в розподільчий центр. Це надзвичайно швидко, абсолютно не проблемно навіть с точки зору збереження малини, а для лохини взагалі немає проблем», — зазначив експерт.

Серед найбільш перспективних країн для збуту заморожених ягід Андрій Ярмак назвав Німеччину, Нідерланди, Франція, Польща, Австрія, Великобританія, Швеція, Бельгія, США та Канада.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus