Вирощування кролів потребує постійних інвестицій — думка

4 червня 2018 243 0
Ферма кролів
Mazari3.netФерма кролів

Кролівництво — справа дуже кропітлива. Як стверджує власник і директор ТОВ «Агроплант» на Черкащині Олександр Мордач, така ферма потребує постійних інвестицій. Про це повідомляє Biz.nv.ua.

«Одна із статей витрат — поголів’я. Кожен рік робимо оновлення, закуповуємо молодняк із Франції, вливаємо нову кров. У нас також є свій селекційний центр, де ми утримуємо самців, прабатьківське поголів’я», — додає Олександр Мордач.

Для вирощування кролів необхідно підтримувати спеціальний мікроклімат, температура повинна бути від 15 до 20 градусів. Це дуже точно повинно контролюватись, пояснює керуюча фірмою «Агроплант» Татяна Теплякова.

«У нас є спеціальні системи охолодження, опалення, вентиляція», — розповідає вона.

Важливою складовою також є харчування. За словами Татяни Теплякової, тварин годують повноцінним комбікормом, у складі якого є сіно, трав’яне борошно.

Задля прискорення росту кролів на фермі використовують французский гибрид HYLA, який отриманий шляхом схрещення новозеландських та каліфорнійських порід.

Олександр Мордач стверджує, що перевагою використання таких технологій є відмова від антибіотиків, які популярні серед виробників. Всі ці норми дозволяють виростити фермерам 3-кілограмового кролика за три місяці.

Ціни на високоякісне м'ясо не малі. Однак, власники вирішили реалізовувати його у фірмових торгівельних мережах у Києві, Білій Церкві й Умані. Це дає можливість продавати тушку не цілою, а частинами, що в свою черву зменшує вартість на продукцію.

«Будь-яка людина може сьогодні дозволити собі у межах 20-50 грн придбати шматочок м’яса. Якщо брати тушку, вона коштує приблизно 130 грн/кг. Це зовсім недорого», —  розповідає Олександр Мордач.

Продукцію навіть консервують.

Щодо безпеки продукції, вона забезпечується не лише антибіотиками. Для запобігання зараження м’яса його поміщують у вакуум.

Виконано за допомогою Disqus