«Зелені» операції допоможуть уникнути оїдіуму винограду — експерт

13 червня 2018 120 0
«Зелені» операції допоможуть уникнути оїдіуму винограду — експерт
pixabay.com

Поширення оїдіуму у великих масштабах пов'язане безпосередньо із загущенням виноградників. Щоб уникнути цієї проблеми, виноградарям варто проводити якомога більше «зелених» операцій.

Про це в рамках проекту «АгроЗнавці» спеціально для Kurkul.com розповів менеджер по роботі з ключовими клієнтами (спецкультури) компанії BASF Юрій Родіонов.

Читайте більше: Оїдіум винограду. Актуальність проблеми. Методи та способи контролю

«Слід робити карбування й уламку гілок, звільняти зону грона від зайвого листя, щоб дати виноградній лозі кращий доступ до кисню, сонячного світла та фунгіцидів. Потрапляє сонце — швидше висихає гроно і не буде проблем з оїдіумом», — зазначив Юрій Родіонов.

Збудник оїдіуму винограду — сумчастий гриб Uncinula necator — зимує як грибниця на уражених пагонах і в бруньках між лусочками. І минулого, й нинішнього року розвитку хвороби сприяла весняна волога погода й температура повітря + 25 ° С ... + 28 ° С.

Через 4-12 днів із моменту зараження з'являється конідіальне спороношення, розвиток якого безпосередньо залежить від подальших метеорологічних умов. Коли температура повітря сягне понад + 30°C ... + 33°C, тоді виноградарі можуть спостерігати загибель конідій. За температури + 35°C ... + 40°C — загибель міцелію.

Виконано за допомогою Disqus