Україна має потенціал для виробництва екопродукції

16 вересня 2015 79 0
Україна має потенціал для виробництва екопродукції
Кurkul.comУкраїна має потенціал для виробництва екопродукції

У найближчі кілька років попит на екопродукцію буде збільшуватися, пише Вakertilly.

Ураховуючи високу якість українських чорноземів, а також сприятливі погодні умови, в України є всі шанси для того, щоб стати одним з провідних виробників екологічно чистих продуктів харчування для всього світу. Тим більше, що вже сьогодні Україна лідирує у світі за експортом ряду видів сільськогосподарської продукції (в основному зернових і олійних культур).

Виробництво екологічно чистої продукції потребує великих часових і ресурсних витрат, а також обходиться дорожче. При цьому екологічне виробництво також несе у собі набагато більше ризиків, так як вибір добрив і засобів захисту рослин, які використовуються при такому виробництві, сильно обмежений. У результаті підвищуються ризики хвороби рослин, втрати врожаю і т. д.

Для того щоб збалансувати ці тенденції, виробникам сільськогосподарської продукції необхідно:

— скоротити кількість хімічних препаратів, що використовуються для удобрення та захисту рослин;

— скоротити втрати врожаю за рахунок впровадження нових технологій зберігання, переробки і транспортування продукції. Необов'язково виробляти більше, можна менше викидати.

— знизити вартість виробництва екологічно чистої продукції за рахунок використання сучасних технологій, що дозволяють економити ресурси.

Виконано за допомогою Disqus