Бюрократія штовхає фермерів до нелегального найму працівників

16 вересня 2015 100 0
Бюрократія штовхає фермерів до нелегального найму працівників
Latifundist.comБюрократія штовхає фермерів до нелегального найму працівників

Фермеру доводиться «викласти» близько 36 тис. грн за одного «нелегала», пише Кurkul.com.

Потребу в наймі сезонних працівників відчувають малі та середні фермери у період збору врожаю. Так, задля виконання разової польової роботи, наприклад зі збору ягід або овочів, фермеру необхідно залучити кількох осіб на строк до місяця. Але для того щоб провести все легально, сільгоспвиробникам необхідно подолати ряд бюрократичних перепон, які відбирають не лише час, але й людські та матеріальні ресурси.

«Серед таких перешкод – написання заяв про прийом на роботу, підготовка та укладення трудових договорів, працевлаштування, ведення відповідної документації, особистих карток та трудових книжок, а також повідомлення компетентного органу про залучення до роботи працівника та подальші звіти», — йдеться у матеріалі.

Читати по темі: «Сезонні працівники: що дасть змогу працювати з ними легально»

Також додається, що для залучення 50 працівників на 5 днів для збору врожаю з поля фермеру необхідно витратити як мінімум 2 робочі дні на врегулювання всіх формальностей. Саме це спонукає фермерів використовувати працю нелегально, а її оплату переводити у тінь.

«Проте самі фермери далеко не у захваті від цього і відкрито виказують своє невдоволення нелегальним наймом. За їх словами, якщо до них приходять контролюючі органи і виявляють факт використання нелегальної робочої сили, фермеру доводиться «викласти» близько 36 тис. грн за одного «нелегала», — зазначається у спецпроекті.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою