Сільський Ревізор нагородив 10 кращих сіл України

19 червня 2018 873 0
Сільський Ревізор нагородив 10 кращих сіл України
Kurkul.com

Команда соціального проекту Сільський Ревізор вручила нагороди 10-ти селам України за перемогу в різних номінаціях. Разом із нагородою усі 10 сіл отримали сертифікат на 10 тис. грн для розвитку громади.   

У номінації «Хлібне Село року 2018» здобуло перемогу село Червона Хвиля Харківської області. У селі працює фермерське підприємство «Пантелеймонівське», яке входить у ТОП-5 ферм України за надоями молока. Також тут є пекарня Національної академії аграрних наук України. Тут розмножують на насіння яре жито, пшеницю, сою, горох, ячмінь, овес, гречку, просо, соняшник, кукурудзу та інші культури.

Звання «Стратегічне Село Року 2018», а також приз «Село Року 2018» виборов Омельник Полтавської області. У селі добре налагоджена співпраця місцевих жителів і влади, які разом активно залучають до громади інвестиції. Так, на кожну 1 грн власних надходжень селяни змогли додатково залучити 6 грн інвестицій. Стратегічному розвитку села сприяє місцеве підприємство «Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка» (Арніка).

Нагороду «Спортивне Село року 2018» здобув Боратин Волинської області. У селі збирають електропроводку для BMW, Mercedes і Volkswagen, працюють цукровий і комбікормовий заводи, проходить всеукраїнський фестиваль «Бандерштат», водяться страуси, лами і павичі. Окрім того, у селі є сучасний спортивний комплекс, а місцеві спортсмени — переможці багатьох в Україні.

«Затишним Село Року 2018» визнано Болтишку Дніпропетровської області. невеличкому селі працює 71 фермер-одноосібник. Тут є гранітний кар’єр, а каменем із Болтишки викладено алеї у Ватикані. Щоправда, останні 5 років завод не працює. У Болтишці Сільський Ревізор тікав від бджіл на пасіці, ганяв за гусаками і насолоджувався спокійним ритмом сільського життя.

Велика Фосня Житомирської області отримала звання «Історичне Село Року 2018». У селі є святе джерело, до якого колись приїздив російський цар зцілити очі. Також тут шанують традиції і створюють музей вишиванок місцевих майстринь Нині колекція вишитих рушників сягає за 200 шт.

Перемогу в номінації «Ініціативне Село Року 2018» здобули Великі Копані Херсонської області. Місцева влада у співпраці із жителями активно впроваджують реформи і не бояться втілювати експериментальні проекти. Окрім того, в селі розташований найбільший в Україні овочевий ринок «Нежданний», а всі жителі села займаються тепличним вирощуванням овочів.

Нагороду «Козацьке Село Року» виборола Голінка Чернігівської області. Голінка колись була козацьким селом, а нині тут активно розвивають аграрне виробництво. У селі працює компанія «Україна», є сучасний свинокомплекс. І разом із тим тут відроджують козацтво і давні традиції.

«Активним Селом Року 2018» визнано Моївку Вінницької області. Село заснувалося навколо цукрового заводу. Коли у 2014 р. цукроварня припинила свою роботу, місцеві жителі захистили будівлю від варварів і не дали вирізати обладнання. Сьогодні тут займаються спортивним рибальством, реставрують панський сад, дбають про ліс і допомагають відновити завод.

Гусарка Запорізької області здобула перемогу в номінації «Ремеслове Село Року 2018». Село, яке 200 років тому заснували переселенці з Білорусі, відоме своїм ткацьким ремеслом. Ткані килими, які місцеві майстрині виготовляли зимовими ночами після роботи, були на виставках у Києві та за кордоном. Про село дбає агрофірма «Алоінс-Агро» (Landfort).

«Культурним Селом Року 2018» названо Володькову Дівицю Чернігівської області. Незважаючи на те, що будинок культури в селі закритий, культура живе і розвивається чи не в кожній оселі. Місцеві жителі пишуть п’єси, грають в театрі, співають і грають на інструментах. У селі живуть відомі художники і підростає юне покоління митців. Розвитку культури та інших сфер життя села допомагає підприємство «Агрікор Холдинг» («Агрейн»).

Урочиста церемонія нагородження відбулася 16 червня у переможця минулого сезону — в селі Денихівка на Київщині. На свято завітали почесні гості з різних регіонів України: сільські голови, директори будинків культури і бібліотек, завідувачі ФАПів та освітяни.

Нагадаємо, Сільський Ревізор — це соціальний проект про українське село. Мета проекту — на національному рівні підняти проблему інфраструктури села. Ми прагнемо показати українцям, що українське село — живе, воно розвивається і може бути комфортним місцем для проживання. На прикладі успішних сіл ми розповідаємо, що співпраця місцевої влади, бізнесу та активних жителів — запорука добробуту громади.

Виконано за допомогою Disqus