Врожайність пшениці 5т/га не приносить прибутку — фермер

25 червня 2018 1345 0
АгроЕкспедиція Пшениця 2018. День 4. Хмельницька область: Україна-Агро-2С
Kurkul.comАгроЕкспедиція Пшениця 2018. День 4. Хмельницька область: Україна-Агро-2С

Затратна частина вирощування пшениці складає приблизно 15 тис. грн/га. Така технологія не окуповує себе при врожайності 5 т/га. Про це повідомив владник господарства «Україна-Агро-2С» Олег Скринчук.

Про це йдеться у матеріалі «АгроЕкспедиція Пшениця 2018. День 4. Хмельницька область: Україна-Агро-2С і АВС-Агро» на Kurkul.com.

На думку Олега Скринчука, важливим елементом ведення господарства є щоденний моніторинг полів та швидке реагування при зміні обставин. Наприклад, у цьому році при різкому потеплінні навесні та відсутності достатньої вологи, було вирішено відмінити внесення регуляторів росту.

«Стан пшениці по регіону різний. На деяких полях краще, на деяких — гірше. У цьому році дуже велику роль відіграла культура вирощування: якщо господарство правильно обрало технологію вирощування, то бачимо, що пшениця у дуже гарному стані і може претендувати на 10 т/га. Тому що культура не зазнала гострої потреби у вологі і зараз знаходиться у відмінному стані», — відмічає представник компанії кампанії «Август-Україна» Віталій Ванчуляк.

З сільськогосподарських культур на господарстві вирощують озиму пшеницю, озимий ріпак, ячмінь, кукурудзу, сою, соняшник. За попередній рік середня врожайність ярого ячменю склала 8,4 т/га, кукурудзи — 10 т/га при вологості 20%, ріпаку — 4 т/га, сої —2,7-2,8 т/га, гороху — 6 т/га. Врожайність озимої пшениці у 2017 р. у середньому склала 9,3 т/га, а рекорд досяг 10,7 т.

Площа під озимою пшеницею цього року склала 700 га. Усі заплановані агротехнічні заходи проведені, тому, не дивлячись на складні погодні умови поточного року, очікують врожайність не гірше за 2017 р. У планах також збільшити площу під озиму пшеницю до 1000 га.

МТР придбають частково за свої гроші, частково — у кредит. Обслуговування кредитів доволі недешеве, говорить Олег Скринчук, але без сучасної потужної техніки своєчасно проводити усі операції по інтенсивній технології вирощування важко.

Виконано за допомогою Disqus