Український експорт насіння на 99% складається з гібридної кукурудзи

26 червня 2018 188 0
Український експорт насіння гібридної кукурудзи
pixabay.comУкраїнський експорт насіння гібридної кукурудзи

У 2018 р. експорт насіння вітчизняної селекції складає всього $ 8 млн. З них 99% складає насіння гібридної кукурудзи. Про це повідомляє поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

За його словами, у період найбільш активних закупівель 2018 р. обсяги зарубіжних поставок українського насіння зернових та олійних культур становили вдвічі менше показників минулого року за відповідний період.

Зокрема він зауважив, що на зовнішніх ринках присутня цінова дискримінація українського насіння. Так, вітчизняна кукурудза йде на експорт за $ 2059/т, а імпортна закуповується по вдвічі вищій ціні — $ 4233. Пшениця продається у 3,1 разу дешевше, ніж закуповується, а ячмінь — утричі дешевше.

Реалізації експортного потенціалу вітчизняного насіннєвого матеріалу заважає ціла низка чинників. Серед них, по-перше, невизнання українських фітосанітарних сертифікатів, яке посилюється неповним приєднанням України до Схем сортової сертифікації Організації економічного співробітництва та розвитку. По-друге, відносно невисока якість українського насіння порівняно з насіннєвим матеріалом країн ЄС та США.

Виконано за допомогою Disqus