Вперше в Україні залишилися товарні залишки непроданого волоського горіха

26 червня 2018 1841 0
Вперше в Україні залишилися товарні залишки непроданого волоського горіха
pixabay.com

Цього року вперше в Україні залишився нерозпроданий волоський горіх. Вони перевищують 1 тис. т. Раніше він продавався по передоплаті на рік вперед. Про це повідомляє growhow.in.ua.

«Є об’єктивна причина — головним покупцем українського волоського горіха завжди був Китай», — йдеться в повідомленні.

Зрозумівши попит на волоський горіх і його вартість, китайці почали активно вирощувати горіх самостійно. Зараз темп зростання китайських горіхових садів + 20 тис. га на рік.

Другий за Китаєм найбільший споживач волоського горіха — мусульманські країни. Наразі купівельна спроможність цих країн знизилася. Якщо раніше, середньостатистичний мусульманин з’їдав по 30 кг горіхів на рік, то тепер не з’їдає і кілограма. Як тільки ситуація вирівняється, споживання різко зросте. І коли це станеться — потрібно бути готовим і запропонувати свій продукт.

Одеський фермер, голова першого інвестиційного садового кооперативу «Горіх Причорномор’я» Павло Тулба вже понад 15 років займається вирощуванням та експортом волоського горіха.  Окрім горіха чоловік вирощує фундук та трюфель.

«Коли ми почали посадку волоського горіха, то зрозуміли, що горіх як монокультура — абсолютно нецікавий. Крапельна система зрошення та підживлення доволі дорогі. То чому б не використати місце між деревами та цю систему для вирощування інших культур», — розповідає садівник.

Завдяки системі змішаного саду у господарстві підстраховуються на випадок низьких врожаїв.

«Що тільки не вирощували, як тільки не експериментували! І зупинилися на трьох культурах. Зараз ми поєднуємо волоський горіх з фундуком та волоський горіх з шипшиною. Наш новий експеримент — вирощування на коріннях фундуку трюфелів. Поки не знаємо, що з цього вийде. Зможемо розповісти років через три», — ділиться Павло Тулба.

За його словами, великий плюс фундука в тому, що йому не заважає волоський горіх. Вони можуть рости та плодоносити паралельно.

Виконано за допомогою Disqus