Брак знань та досвіду гальмує розвиток нішевих культур в Україні

27 червня 2018 265 0
Брак знань та досвіду гальмує розвиток нішевих культур в Україні
pixabay.comБрак знань та досвіду гальмує розвиток нішевих культур в Україні

Виробництвом нішевих культур в Україні здебільшого займаються невеликі господарства. При цьому, попри високу рентабельність вирощування нішевих, брак знань, низька врожайність та якість отриманої продукції не дозволяє в повній мірі реалізувати потенціал таких культур. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Про чинники, які стримують розвиток нішевих культур та проблеми, з якими доводиться боротися вітчизняним аграріям, у ході проведення конференції «Нішеві культури. Проблеми і перспективи», розповів заступник директора Інституту аграрної економіки Микола Пугачов.

«Порівнюючи прибуток від вирощування 1 га пшениці та 1 га нішевих культур видно, що майже завжди, кінцевий прибуток від вирощування нішевих буде нижчим, за виключенням окремих культур в окремі періоди, для прикладу гречки у 2015-2016 рр.», — зазначив експерт.

На думку фахівця, ця проблема пояснюється значним коливанням цін. При цьому, висока рентабельність нішевих нівелюєтеся низькою врожайність.

«Такі культури потребують специфічної уваги і знань. Проте у наших аграріїв бракує досвіду роботи з більшістю нішевих культур, деякі навіть не мають уяви, як їх вирощувати. Окрім цього, виникають труднощі з маркетингом та логістикою при реалізації врожаю», — зауважив Микола Пугачов.

За словами експерта, в першу чергу, аграріям необхідно домогтися покращення якості врожаю, а не орієнтуватись на обсяги. І хоча вирощування нішевих — справа досить ризикова, у будь-якому випадку це хороший шлях диверсифікації виробництва.

Виконано за допомогою Disqus