Українські виробники розчаровані цінами на часник

5 липня 2018 1344 0
Українські виробники розчаровані цінами на часник
Kurkul.com

Виробники часнику в Україні занепокоєні падінням ціни на цей овоч. Низька рентабельність вирощування часнику неприємно вразила українських фермерів попри невтішні прогнози експертів.

Про це Kurkul.com дізнався зі спілкування з виробниками.

Читайте більше: Опубліковано прогноз світового ринку часнику до 2022 року

«Часник і площа в 100 га — це утопія? Бачу, що маржинальність як у пшениці...», — питає у колег Володимир Владикін.

У відповідь інші користувачі зазначили, що рентабельність часнику цього року під великим питанням.

«При маржинальності часнику, як у пшениці, має сенс вирощувати пшеницю. Хоча зараз ціни падають і на пшеницю, і на сою, і на інші культури теж знизились», — пише Андрій Шевченко.

Читайте більше: Пшениця продовжує дешевшати — огляд цін на с/г продукцію за 4 липня

Так, за інформацією «Інфо-Шувар», сьогодні виробники вже пропонують часник по 18-20 грн/кг (€0,61-0,68/кг), що фактично співпадає із собівартістю вирощування часнику.

Станом на 5 липня 2018 р., на оптовому ринку ОРСП «Шувар» у Львові часник пропонується по 30-45 грн/кг (€1,02-1,52/кг). За тиждень ціна на «Шуварі» знизилась в 1,5 рази, а в порівнянні з минулим роком , часник тут подешевшав вдвічі.

Аналогічна ситуація зараз спостерігається і на ринку «Нежданий» у Херсонській області, тут сьогодні можна купити найдешевший часник в Україні, на майданчику ринку його пропонують по 20-25 грн/кг (€0,68-0,85/кг). За тиждень часник  на ринку «Нежданий» подешевшав мінімум на третину, а в порівнянні з минулим роком ціни знизились майже в два рази.

Читайте більше: Ганна Морозова: Маючи 6 т/га товарного часнику, ви ніколи не будете збитковими

Виконано за допомогою Disqus