Українські селекціонери вивели новий сорт гарбуза

11 липня 2018 4399 0
Українські селекціонери вивели новий сорт гарбуза
uk.wikipedia.org

Селекціонери Південної дослідної станції баштанництва та овочівництва НААН України, що в Голопристанському районі на Херсонщині, вивели новий сорт мускатного гарбуза. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на newday.kherson.ua.

Директор станції Володимир Лимар зазначає, що над виведенням нового сорту мускатного гарбуза вчені працювали понад 7 років.

Поки новий сорт ще не отримав назви і має лише цифрове кодування, плоди мускатного гарбуза довгастої форми і важать 20 і більше кг.

«Їх м'якоть насичено-оранжевого кольору та містить максимальну для гарбуза кількість цукру. Насіння в плодах сконцентроване в нижній частині, завдяки чому їх легко прибирати, закладаючи частину на зберігання при «шоковому» заморожуванні», — додають селекціонери.

Зазначається, що мускатний гарбуз відноситься до пізньостиглого сорту. Період вегетації становить 110-115 днів, що на кілька тижнів більше, ніж у давно відомих сортів цього овоча. Але за рахунок цього плоди набирають більше корисних речовин і спокійно «доживають» до прибирання: адже осінні заморозки у вересні-жовтні в період глобального потепління їм особливо не загрожують.

Виконано за допомогою Disqus