Знімки з космосу підтвердили опустелювання Криму

16 липня 2018 18003 0
Опустелювання
pixabay.comОпустелювання

На тимчасово окупованій території АР Крим зафіксовано значне зменшення рослинності. Дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану унікального рослинного світу півострова.

За  даними дистанційного зондування встановлено, що впродовж двох років індекс NDVI (показник кількості активної біомаси) який застосовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах АР Крим знизився до найнижчої позначки 0,3. Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

«Загалом у червні 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 р., зниження значення загального індексу NDVI по території АР Крим, склало — 23%. Загальне зниження кількості опадів у 2018 р. (у порівнянні з попередніми роками) також негативно вплинуло на стан рослинності на півострові», — йдеться у повідомленні.

У Міністерстві підкреслюють, що  нехтування цими негативними явищами окупаційною владою Російської Федерації може призвести до знищення унікальних екосистем Кримського півострова — в тому числі до руйнації заповідних ландшафтів, ерозії ґрунтів, унеможливлення ведення традиційного сільського господарства.

«Дії РФ в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території», — додають фахівці.

Дані з супутника станом на 2018 р.:

Дані з супутника станом на 2016 р.:

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою