В Україні зменшилася кількість захворювань домашніх свиней на АЧС

25 липня 2018 70 0
В Україні зменшилася кількість захворювань домашніх свиней на АЧС
Kurkul.com

Наразі в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості виявлення випадків АЧС у дикій фауні та зменшення таких випадків серед свійських свиней. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

«Тут є наша заслуга, але оберти збавляти не варто, увага до цієї проблеми повинна бути постійною», — наголосив Володимир Лапа.

За його словами, цьому, зокрема, сприяє як повноцінне фінансування протиепізоотичних заходів, які має служба в поточному році, оптимізація роботи в цьому напрямку, так і налагодження координаційних і комунікаційних зав’язків між Держпродспоживслужбою та іншими органами влади на центральному і регіональному рівнях.

«Ми досягли успіху в координації зусиль з іншими органами виконавчої влади, зокрема з Мінекології. І зараз, якщо знайдено хворого дикого кабана, то вже є розуміння про необхідність проведення депопуляції», — зазначив Володимир Лапа.

На його думку, наразі важливо продовжувати роботу з локалізації даної проблеми з поширенням АЧС в дикій фауні та скорочення кількості випадків серед домашніх свиней.

За даними Держпродспоживслужби, за перше півріччя 2018 р.  було зафіксовано 42 випадки АЧС серед домашніх тварин, що на 28 випадків менше, ніж за аналогічний період минулого року; 29 — серед диких тварин, що на 22 випадки більше, ніж за аналогічний період минулого року; 7 — інфіковані об'єкти.

Виконано за допомогою Disqus