На Львівщині завдяки канадському проекту фермер закупив джерсійських телиць

30 липня 2018 2043 0
Cпеціалізована молочна джерсійська порода корів
Kurkul.comCпеціалізована молочна джерсійська порода корів

Фермер Руслан Сало із села Поляни Жовківського району Львівської області об’єднався з двома місцевими фермерами й разом купили нетелів у Данії. Завдяки проекту уряду Канади українські фермери мають корів високопродуктивної породи та рентабельні молочні ферми. Про це йдеться в матеріалі «Джерсійські телята на Львівщині, або Міні-корови для малого фермера» на Kurkul.com.

За кожну заплатили по €2780. Руслан Сало купив 12 телиць.

«Вибрав цю породу, бо вона вигідна. Завдяки високій жирності молока, збільшує варіанти його збуту. Тобто можна не тільки продавати як сировину, а й організувати переробку. Прийшло мені таке в голову, коли старша донька поїхала в Голландію вивчати технології виготовлення сирів», — пояснює Руслан Сало.

Під корівник переробив приміщення для свиней. Вміщується 20 корів. Місця вони займають мало через свої невеликі розміри. Облаштувати його допомогли спеціалісти дорадчої служби в межах проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

Вони й проводили навчання, яке тривало півроку. Навіть після його закінчення фермер може зателефонувати в дорадчу службу для консультації щодо кормів чи ветеринарії.

«Фермери отримали знання з догляду та заробляння грошей на утриманні корів і частину обладнання. Для визначення суми допомоги розробляли бізнес-план. Щоб людина отримала максимум від свої ферми, має знати багато деталей, яких ми й навчаємо. Наприклад, корови джерсійської породи можна покривати тільки биком такої ж, а не іншої породи. Інакше корова не зможе виносити й нормально народити великий плід», — розповідає Іван Паньків, директор Львівської аграрної дорадчої служби.

Основною умовою для фермерів було дотримання умов утримання корів. Без цього уряд Канади не надасть допомогу. Наприклад, потрібно облаштувати вентиляцію та гноївку, для відведення відходів. Руслан Сало отримав поїлки, лампи для освітлення, вентилятор із системою автоматичного управління, гумові килимки.

Чоловік також вступив до кооперативу Загора в Жовківському районі, який надав йому холодильник для зберігання молока.

Виконано за допомогою Disqus