Україна наростила експорт яєць, горіхів та бобових

30 липня 2018 129 0
Україна наростила експорт яєць, горіхів та бобових
pixabay.com

Експорт аграрної продукції у січні червні 2018 р. залишився майже на рівні аналогічного періоду минулого року (-2%) і склав понад $8,6 млрд. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За розрахунками науковців Інституту, частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за перші півроку 2018 р. перевищує 37%.

«Визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту залишаються зернові культури, насіння олійних, різні жири та олії — в основному, соняшникова, а також товари харчової та переробної промисловості. Їх сукупна частка в аграрному експорті становить 88%, зауважив науковець», — повідомив науковець.

За цей період у порівняння з показниками минулого року, більш ніж у півтора разу збільшилися зарубіжні поставки яєць (з 31 тис. т до 48 тис. т). Бобових — в основному, гороху — експортували 54 тис. т проти 1 тис. т у січні-червні 2017 р. Обсяги поставок волоських горіхів на ринки країн світу зросли з 12 тис. т до 19 тис. т, а солоду — з 70 тис. т до 97 тис. т.

Виконано за допомогою Disqus