ПНАК скорочує поголів’я худоби через борг Старокостянтинівського заводу

2 серпня 2018 181 0
Велика рогата худоба
Kurkul.comВелика рогата худоба

Жителі села Терешки підрахували, що зараз за молоко з 1 корови в місяць максимум можна отримати 2,5 тис. грн. При цьому на утримання тварини, у зв'язку з одночасним поступовим подорожчанням кормів, йде близько 1,5 тис. грн. У результаті деякі сім'ї стали вимушено скорочувати поголів'я. Про це йдеться в матеріалі «В борг не наливати: чому Сільгосппродукт судиться з Укрпродукт Груп» на Latifundist.com.

У ПНАК підрахували, що за останні півроку поголів'я в домогосподарствах Хмельницької області скоротилося майже на 10%. Для порівняння, на 1 січня поточного року в регіоні містилося 230,7 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 133,6 тис. корів.

«Там в Кабміні, Верховній Раді тільки базікають: мовляв, підтримуємо кооперативи. А де їхня підтримка? Нам свого, заробленого, не віддають! А чим нам корів годувати? Де гроші на це брати? Ось і довелося здати на м'ясо — може хоч трохи ще протягнемо», — розповідає учасниця ПНАК Надія.

На даний момент між кооперативом і переробником ведуться судові розгляди. Завод повинен селянам, учасникам ПНАК, 23 млн грн. Причому, борг визнають, але платіти не поспішають. Учасники кооперативу хочуть тільки одного: ніхто не повинен штучно перешкоджати судовому розгляду.

Виконано за допомогою Disqus