Ціни на лохину викликають паніку — огляд цін на ягоди

6 серпня 2018 6946 0
Ціни на лохину викликають паніку — огляд цін на ягоди
pixabay.com

Kurkul.com разом з FreshBot продовжують слідкувати за змінами цін на ринку овочів та фруктів.

Лохина

Паніка триває. Європа, де останнім часом, велику стурбованість низькими цінами висловлюють всі країни-виробники, продовжує торгівлю лохиною на досить низькому рівні. У більшості країн Європи для покупців лохина не піднімається вище позначки €1,0-1,2 за упаковку 150 г, що в перерахунку на кг виходить близько 200 грн/кг. При більшій витратній частини, ніж в Україні, це не та ціна, на яку розраховували виробники.

Українські виробники зробили величезний крок у цьому році, отримавши і органічні сертифікати і збільшивши площі під лохиною, а також зробили величезний крок у освоєнні експортних ринків збуту в цьому сезоні. Багато виробників вже закінчили сезон, а ті хто ще збирають, змушені продавати дешево через низьку якість від дощів і спеки.

Багато маркетів прискорюють процес продажів акціями у 85-95 грн/кг, а оптові ринки за якісну ягоду демонструють ціни 100-120 грн/кг, а у Західних регіонах і 130-140 грн/кг.

Малина

Тиждень для виробників малини в Україні був досить важким, оскільки дощі змінилися спекою, яка призвела до того, що цвіль і інші хвороби стали проявлятися на ягоді вже на прилавках магазинів.

Ціни після вихідних піднялися на 13-17% і сьогодні за якісну ягоду, упаковану для супермаркету, можна отримати €1-1,2 /кг, а покупці платять за сезонну ягоду вже 47-51 грн/кг, залежно від регіону.

Ринок, на який останнім часом звернені всі погляди фермерів і експортерів — Великобританія, показала стабільну ціну на протязі усього тижня. Найдешевший рітейлер в Британії ASDA, тримає ціну в 52 грн/кг вже більше тижня.

Придивлятися потрібно активніше на ринки Азії, де ціни часом сягають $50-60/кг. Сінгапур, Малайзія і Катар — це перспективні для експорту в найближчі кілька років ринки для української ягоди

Ожина

Ожина — відкриття сезону для споживачів, була на ринку більше 5 тижнів, а за останні 10 днів, через дощі і спеку, перебої в магазинах були відчутні клієнтам. Ціни в кінці сезону покупців не радують, в середньому в супермаркеті, потрібно викласти 80-100 грн/кг, а в деяких регіонах і 120-140 грн/кг

Для наступного сезону придивлятися можна і до сусідньої Польщі, де ціна вдвічі дорожче, а також Німеччини та Англії, де за якісну ягоду у відповідній упаковці, можна отримати ціну до €12-14/кг.

Продовжуйте стежити за цінами з Kurkul.com та FreshBot.

Завантажити додаток можна за посиланнями: Appstore та Google Play.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 18°

Вітер

1.8м/с

Опади

0мм

Вологість

65%