Мартинюк не знає про проблеми фермерів — АФЗУ

14 серпня 2018 333 0
В.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк
Kurkul.comВ.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк

Фермерам під час зустрічі з виконуючим обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Максимом Мартинюком довелося пояснювати, що вони мають проблеми. Про це у коментарі Kurkul.com повідомив віце-президент АФЗУ, голова Черкаської обласної АФЗ Віктор Гончаренко.

Перше, про що йшлося під час зустрічі, це ринок зернових.

«Говорили про ринок зернових, продовольчої пшениці, узгоджували точку зору асоціації фермерів і взагалі фермерів про те, яку кількість доцільно експортувати і яку кількість залишити у державному резерві», — зазначив Віктор Гончаренко.

Наступне питання — це ціни на молоко для населення. Сьогодні вартість молока, яке приймають у населення 4 грн/л.

«Що таке цільне молоко? Це молоко, яке йде натуральне від корови, не порошкове. Що таке 4 грн, коли мінеральна вода коштує 10, розумієте ,тут парадокс», — говорить віце-президент АФЗУ.

За його словами, зараз існує загроза зникнення такого молока взагалі.

Ще одне питання —  це землі у постійному користуванні.

За словами Віктора Гончаренка, ці землі були здані головам ФГ, або для створення цих самих господарств.

«Бувають такі випадки, коли помирає засновник фермерського господарства, господарству не дають навіть інколи зібрати врожай і його просто бандитським  методом забирають і  віддають або переписують будь-якого і перепродують, забирають у членів родини цього фермера, це є питання сьогодні кричущим», — наголосив Віктор Гончаренко.

За результатами зустрічі жодних конкретних рішень прийнято не було.

«Мені здається, що поговорили, обговорили і далі ніхто не знає, як воно буде. Здається те, що ці гроші, концепція фермерства, яка у нас була, що нею хизувалося і Міністерство, що фермери отримають підтримку в розмірі 1 млрд грн, сьогодні ці програми не діють. Діють тільки частково, компенсація при купівлі вітчизняної сільськогосподарської техніки 20%», — підсумував Віктор Гончаренко.

 

Виконано за допомогою Disqus