Названо 10 секретів високого врожаю сої

16 серпня 2018 2160 0
Поле сої
Kurkul.comПоле сої

Підприємство «Зернопродукт МХП» визначило 10 правил по вирощуванню гарантованих урожаїв сої у 2018 р. Про це повідомляє журналіст Kurkul.com, перебуваючи на «Нараді з технології вирощування сої в Калинівській філії «Зернопродукт МХП» і Першому відділку філії «Рідний край».

 • Сіяти сою необхідно при досягненні середньодобової температури на глибині залягання насіння +12оС, звичайно при наявності вологи. Сходи сої мають з’явитися на сьомий день.
 • Висівати сою забороняється пневматичними сівалками, які травмують насіння сої.
  Оптимальна густота для сортів 2400-2500 CHU 700 тис. насінин, 2600-2700 CHU 550-600 тис. насінин, більше 2700 CHU — 500 тис. насінин (звичайно схожих).
 • Формування бобів сої має співпадати з найбільш коротким днем в цей період (до 10 червня і після 1 липня).
 • Правильно вибирайте час початку сівби користуючись даними CHU.
 • Рекомендована ширина міжряддя для детермінантних сортів до 25 см, індетермінантних 35-38-45 см; для сортів 2700 і вище CHU — не менше 45 см.
 • Оптимальний діапазон кислотності ґрунтів для вирощування сої має бути pH сольове від 5,5 до 7. Якщо pH нижче 5,5 — краще сою не сіяти.
 • Вибирайте тільки перевірені якісні інокулянти, застосовуйте їх тільки відповідно до рекомендацій оригінаторів.
 • Урожайність сої залежить не від кількості добрив, а від їх грамотного внесення. Важливо використовувати при обробітку насіння молібден, нітрат кобальту і перед сівбою сірку в разі її дефіциту в ґрунті. Норму азотних добрив регулюйте в залежності від наявності бульбочок, їх життєздатності.
 • Захист сої від бур’янів важливо проводити до третього трійчастого листка для уникнення аботації нижніх квіток. Пам’ятайте про фітотоксичність метрибузину до цілої лінійки сортів сої. Необхідно пам’ятати — профілактика від ураження хворобами важливіше від захисту по вже виявленим ознакам. Для підбору пестицидів краще 10 раз порадитись з професіоналами — фітопатологами, чим з виробниками і дистриб’юторами ЗЗР. Використовуйте перевірені продукти. Цілий ряд протруйників пригнічують проростання сої, тому необхідно перевіряти вплив хімічних протруйників на сходи сої. Шкодочинна хвороба сої — переноспороз, захищається тільки вузьким спектром продуктів. на неї не діють триазоли, бензомідазоли, стобулюріни, морфоліни, SDHI фунгіциди.
Виконано за допомогою Disqus