На Київщині завдяки органіці врожай пшениці зріс на 2 т/га

20 серпня 2018 1226 0
Курячий послід
Ks.ridna.uaКурячий послід

Господарство «Галаган-Агро» вже не перший рік на свої поля вносить курячий послід, вдвічі зменшуючи при цьому застосування мінеральних добрив. У цьому році в господарстві отримали максимальну врожайність озимої пшениці 7 т/га, а там, де без посліду — 5 т/га. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

На підприємстві Київщини вносять курячий послід вже четвертий рік і мають високі врожаї. Розкидають по 4-5 т/га, використовуючи його на всіх культурах. Так, за кілька років, по черзі внесли його майже на всі поля.

Наприклад, чотири поля виорали, під зиму внесли курячий послід, навесні ще дали під дискування. Зазвичай розкидають сухий послід, мають для цього спеціальну техніку.

«Маю сказати, що на перший рік органіка віддачу не дає. З нашого досвіду — от ми перший раз коли вносили, то результат був, але не такий, як ми очікували. А от на другий рік, коли ми ще раз його застосували, то вже тоді було досить відчутно по урожайності», — розповідає керівник ПП «Галаган-Агро» Сергій Галаган.

У цьому році в господарстві отримали максимальну врожайність озимої пшениці 7 т/га. Це був своєрідний експеримент. Бо озима була на кількох масивах. На одному — нещодавно взяті площі, трохи занедбані попередніми власниками. Частину за допомогою інтенсивної технології, але без курпосліду, на 5 т/га отримали.  А там де додали органіку — 7 т/га.

«Сам курпослід возили із Гаврилівської птахофабрики. Однак вони останнім часом поставки зменшили, тому домовились з птахофабрикою в Лубнах, звідти вже самі возять, але цього не вистачає, тому знайшли недалеко господарство, в якому занедбані неробочі ферми на цеглу вже розбирають, але там залишилися «залежі» гною. То ми, окрім курячого посліду, тепер беремо та використовуємо ще й коров’ячий», — поділився досвідом керівник господарства.

Виконано за допомогою Disqus