Урожай актинідії вже збирають на найбільшій плантації в Європі

24 серпня 2018 308 0
Вирощування актинідії
Rozkish.com.uaВирощування актинідії

Найбільша в Європі промислова плантація актинідії аргута або міні-ківі у Біляївському районі Одеської області увійшла в товарне плодоношення. Про це розповіла Світлана Петренко з Одеського аграрного університету в ефірі AgroFM, повідомляє agroday.com.ua.

Плантація була закладена в 2012 р. спільним українсько-французьким підприємством. У 2015 р. отримали перший товарний урожай.

Актинідія вирощується тут за французькою технологією. А морозостійкі сорти, які підходять для українського клімату, надав Новозеландський інститут. Вони витримують температуру до -280С і добре плодоносять.

На виробництво постійно приїжджають технологи з Франції та Іспанії. Зараз їх завдання — наростити біомасу рослин, щоб потім забезпечити високу продуктивність і якісний урожай.

Світлана Петренко зазначає, що під плантацією в Одеській області зайнято понад 20 га. З них 16,5 га знаходиться під актинидією. Сам проект розрахований на 35 років, а плодоносить рослина зазвичай років 40.

Українські міні-ківі вже можна знайти в супермаркетах Одеси, Харкова, Дніпра, Києва. В основному — з вересня по жовтень, — саме тоді дозріває урожай.

Більшу частину вирощеної продукції експортують у Німеччину. Її поділяють на сорти преміум і перший і пакують у поліетиленові упаковки по 125 гр.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

3.7м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%