Офіційна преса оприлюднила закон про масиви земель

30 серпня 2018 200 0
Земельна ділянка
Kurkul.comЗемельна ділянка

Газета «Голос України» — офіційний друкований орган Верховної Ради — 29 серпня оприлюднила закон щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні. Про це повідомляє Golos.com.ua.

Верховна Рада ухвалила цей закон 10 липня. Документом, зокрема, передбачається право власників, землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, використовувати їх також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок.

Також встановлюється право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, обмінюватися такими земельними ділянками.

У законі визначено особливості розпорядження землями та використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками паїв. Законом, зокрема визнаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані, — землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які перебували у приватній власності).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Виконано за допомогою Disqus