Реклама

Господарство на Вінниччині вперше оформило «морквяну» аграрну розписку

31 серпня 2018 190 0
Морква з поля
Морква з поля

Днями вінницьке сільгосппідприємство «Органік-Д» оформило аграрну розписку, яка посприяє йому у вирощуванні моркви. Ще однієїю особливістю цієї угоди є те, що вперше в Україні аграрну  розписку використають для отримання послуг в агрохімічній лабораторії Prime Lab Tech (PLT).

Про це повідомили в Національному прес-клубі «Українська перспектива».

«Основну увагу приділяємо моркві. Ні для кого не секрет, що це високорентабельна культура. Якщо при її вирощуванні дотримано всіх необхідних технологій, вона дає хороший врожай. До того ж у нас є побудоване овочесховище на 3 тис. тонн коренеплодів. Тому ми оформили аграрну розписку саме під моркву, оскільки впевнені в її виконанні», — розповів директор сільгосппідприємства Вадим Кричковський.

Читайте: ПУМБ почав видавати аграрні розписки

На думку керівника сільгосппідприємства, для цього є всі підстави. На безполивних землях він очікує хорошого врожаю моркви: у планах зібрати 40 т/га.

У господарстві «Органік-Д» роблять ставку не лише на високі врожаї, але й на якість продукції. Тут ретельно вивчають можливості органічного землеробства і те, наскільки воно може бути застосоване для цього господарства. В якості експерименту 20% всієї продукції вирощується за екологічно чистою технологією.

«Ми використовуємо багато органічних добрив та біопрепаратів. Ця технологія більш витратна і вимагає постійного контролю за станом ґрунту і за тим, як на нього впливають добрива», — зазначив Вадим Кричковський.

Читайте Аграрні розписки: що треба знати с/г виробнику?

Займатися точним землеробством «Органік-Д» допомагає лабораторія Prime Lab Tech (PLT).

«Без лабораторії ми не можемо обійтися. Для контролю за якістю ґрунту з кожної ділянки необхідно кілька разів робити відбори зразків лише впродовж одного року. Це дозволить побачити динаміку поліпшення чи погіршення якості землі. Саме такі послуги нам і надає PLT. І саме тому ми були зацікавлені оформити нашу співпрацю через аграрну розписку», — сказав директор «Органік-Д».

Керівник відділу маркетингу PLT Ольга Дигун додала, що їхня агрохімічна лабораторія планує незабаром підписати контракт з торговельними мережами, які орієнтовані на  VIP-сегмент щодо якості овочів та фруктів українського виробництва. Для цих торговельних мереж PLT робитиме експериментальні сертифікати за пакетом «Аналіз залишків пестицидів і нітратів».

Ольга Дигун уточнила, що з «Органік-Д» лабораторія підписала фінансову аграрну розписку. Причому вона була оформлена в спрощеній формі.

«Аграрна розписка посвідчується нотаріусом, і, як правило, треба мати два договори: один договір стандартний — на послуги, а другий — на аграрну розписку. Вирішили спростити цю схему для нашого клієнта та зробити один договір. Ми збираємо проби ґрунту ще цього року, і ця робота буде оплачена «Органік-Д» з нинішнього врожаю моркви. А частину проб ми робитимемо навесні наступного року, і вони «закриватимуться» врожаєм моркви 2019 року», — пояснила Ольга Дигун.

Обидва партнери наразі напрацьовують досвід роботи з новим інструментом кредитування. «Морквяна» аграрна розписка стала першою не лише для «Органік-Д», але й для лабораторії Prime Lab Tech.

Нагадаємо, що аграрні розписки в Україні впроваджують із 2014 року. Цим займаються Проект IFC «Аграрні розписки в Україні», Міністерство аграрної політики і продовольства, Міністерство юстиції. Робота здійснюється за сприяння Швейцарського Уряду.

Згідно з даними Проекту IFC, станом на 27 серпня вже виписано 674 аграрні розписки на 4,3 млрд грн. Із цієї суми 2,458 млрд грн припадає на товарні аграрні розписки і 1,842 млрд грн — на фінансові.

Довідка:

«Органік-Д» — молоде господарство. Було створене в 2017 році й належить до розряду малоземельних: обробляє близько 100 га, переважно це орендовані землі. Спеціалізується на вирощуванні коренеплодів — моркви та буряку.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою