Фітосанітарні експерти провели моніторинг посівів пізніх культур

3 вересня 2018 112 0
Посіви кукурудзи
Kurkul.comПосіви кукурудзи

Станом на 31 серпня 2018 р. оприлюднені дані щодо поширення хвороб та шкідників у посівах кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків та сої. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Скрізь у посівах зернової кукурудзи продовжується шкідливість гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика. Гусениці фітофага за чисельності 1-3 екз. на рослину пошкодили 2-4% рослин та 8-18% качанів в осередках Хмельницької області.

«В Степу, Лісостепу, осередково Поліссі живляться гусениці бавовникової совки, які за чисельності 1-2 екз. на рослину пошкодили 2-15% рослин та качанів. Гельмінтоспоріозом охоплено 2-22, макс. 53% рослин (Рівненська область), пухирчастою сажкою 2-7, летучою 1-5% рослин, іржею 3-7, макс. 20% рослин (Тернопільська область). В осередках Дніпропетровської, Полтавської, Тернопільської областей на качанах виявлено фузаріоз (2-6%), бактеріоз (4%). На Тернопільщині на 10-14% рослин виявлено розвиток кореневих та стеблових гнилей», — йдеться в повідомленні.

На 40-61% обстежених площ цукрових буряків лісостепових, поліських, подекуди степових областей на 2-18, макс. 25% рослин у Київській розвивається церкоспороз. Окрім того, на плантаціях культури Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Сумської, Чернігівської, інших бурякосійних областей відмічається розвиток борошнистої роси (2-25%), фомозу (3-30%), подекуди проявились ознаки рамуляріозу (Хмельницька область). Погодні умови сприяли ураженню 2-12% коренеплодів переважно гібридів іноземної селекції паршею звичайною, хвостовою гнилями, дуплистістю.

На площах соняшнику відмічається помітне зростання рівня розвитку фомозу (4-25, макс. 45% у Закарпатській, Київській, Кіровоградській областях), пероноспорозу (3-25%), іржі, септоріозу (4-22% рослин). Повсюди на кошиках, стеблах, коренях 3-22% рослин поширюються біла та сіра гнилі. У степових та лісостепових областях шкодять геліхризова попелиця, вогнівка, гусениці совок озимої, бавовникової, гамми, капустяної.

«Спекотна посушлива погода продовжує сприяти розвитку звичайного павутинного кліща, інших сисних шкідників, гусениць листогризучих совок, осередково лучного метелика, чортополохівки та пошкодженню ним посівів сої пізніх строків стиглості. У південних областях чисельність кліща зростає навіть на оброблених площах та коливається від 17 до 23 екз. на трійчастий лист. Ним заселено до 40% площ, пошкоджено від 7 до 35% рослин. Рослини сої хворіють на аскохітоз (8%), пероноспороз (10-17%), септоріоз, іржу (11-13%), жовту мозаїку (2-4%), фузаріозну кореневу гниль (2-7), бактеріальний опік (2-8)», — додають в Держпродспоживслужбі.

Виконано за допомогою Disqus