Хрестоцвіті блішки пошкодили до 20% озимого ріпаку на Миколаївщині

15 жовтня 2018 110 0
Посіви ріпаку
Kurkul.comПосіви ріпаку

За результатами фітосанітарного моніторингу стану озимого ріпаку встановлено, що скрізь у посівах триває розвиток і шкідливість фітофагів, чисельність яких коригується гідротермічним режимом та захисними заходами. Переважно в крайових смугах полів хрестоцвітими блішками за щільністю 1-5 екз. на кв.м в слабкому ступені пошкоджено 3-10% рослин, у Запорізькій та Миколаївській областях пошкоджено до 20% посівів. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

«На полях спостерігається завершення живлення несправжніх гусениць ріпакового пильщика та гусениць капустяної молі, які пошкодили 2-15, в осередках Запорізької області до 30% рослин. Гусениці лиситогризучих та підгризаючих совок, біланів у допороговій чисельності пошкодили 2-10% рослин, попелицями заселено 9-15, осередково в Миколаївській області до 60% рослин», — йдеться в повідомленні.

Альтернаріозом, пероноспорозом, борошнистою росою, циліндроспоріозом, фомозом уражено 1-6, подекуди до 25% рослин культури (фомоз у господарствах Миколаївської області).

Тим часом у посівах озимих зернових колосових культур триває розвиток та живлення личинок хлібної жужелиці (туруна) та гусениць озимої совки, які в допороговій чисельності на 5-82% обстежених площ, пошкодили 2-5% рослин. Також, в озимині в допороговій чисельності розвиваються злакові попелиці, цикадки, хрестоцвіті блішки шкідливість яких підсилюється в теплі сонячні дні.

«В Донецькій, Житомирській, Луганській, Миколаївській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській областях у посівах озимих зернових культур, здебільшого ранніх строків сівби, агрокліматичні умови звітного періоду сприяла розвитку борошнистої роси, септоріозу, подекуди кореневих гнилей, які на 1-10% обстежених площ охопили 0,3-2% рослин», — інформує Держпродспоживслужба.

Виконано за допомогою Disqus

+ 16° ... + 3°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

71%