Україна наростила експорт яблук майже вчетверо

10 вересня 2018 302 0
Україна наростила експорт яблук майже вчетверо
Kurkul.com

За перші два місяці сезону 2018/19 Україна експортувала у 3,7 разів більше яблук, ніж за аналогічний період сезону 2017/18. Про це повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«З України за кордон протягом останніх двох місяців літа потрапило близько 3,3 тис. т яблука на суму близько $940 тис., в той час як в липні-серпні 2017 р. — лише близько 480 т на суму $139 тис.», — повідомляють аналітики УПОА.

Найбільше експортуються яблука-клони сорту Гала.

«Крім цього сорту, експортувалися також яблука літніх ранніх сортів. В липні, крім яблук літніх сортів, експортувалися досить значні обсяги яблука врожаю 2017 р. Більш високу ціну виробники змогли отримати завдяки високій якості яблука, гарному його забарвленню та великій роботі з пошуку ринків збуту, яку було проведено протягом минулого сезону», — додали в Асоціації.

Експерти УПОА прогнозують експорт яблука в сезоні 2018/на рівні 80-90 тис. т, що удвічі більше за минули й сезон.

Основними напрямками експорту українського яблука будуть країни ЄС, Близький Схід, Білорусь та Південно-Східна Азія.

В Асоціації зазначили, що при очікуваному урожаї яблук експортувати можна було б удвічі більше прогнозованого об’єму, але зробити це буде складно внаслідок невідповідності сортів, що вирощуються в Україні, потребам споживачів поза межами Росії та інших країн колишнього СРСР.

Тож, вірогідно, що більша частина урожаю яблук сезону 2018/19 буде перероблена.

 

 

 

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

67%