Реклама

Виконання Коаліційної угоди в аграрній частині «зависло»

13 вересня 2018 110 0
Виконання Коаліційної угоди в аграрній частині «зависло»
pixabay.com

На початку січня 2015 р. Президент України Петро Порошенко підписав Наказ «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020». Серед 17 напрямків та 62 запланованих реформ, які мають відновити розвиток України, одним із першочергових кроків у списку є реформа сільського господарства. Стратегію розробили на базі Коаліційної угоди, яку уклали ще у 2014 р. між п’ятьма політичними силами (БПП, «Батьківщина», «Народний фронт», «Радикальна партія» та «Самопоміч»). Ця п’ятірка і сформувала наявну коаліцію.

Про це йдеться в матеріалі «Коаліційна безпорадність Кабміну, Ради та Президента – причина виконання частини угоди по АПК лише на 30%» на AgroPoli.com.

Попри той факт, що перша коаліція (на базі чинного складу парламенту) проіснувала лише до 2016 р. сама Угода залишилася незмінною і була частково реалізована. 

Нагадаємо, загалом коаліційна угода складається з 77 сторінок та 17 розділів, які охоплюють всі галузі української економіки, та подає план дій уряду в його повсякденній діяльності. Її ХІ розділ називається «Реформа сільського господарства». Він містить п’ять основних підгруп (земельна реформа, реформування системи державної підтримки с/г виробництва та залучення фінансів із чітко визначеними завданнями за роками, сприяння міжнародній торгівлі, сталий розвиток сільських територій, реформування лісового господарства) і чітко визначених часових параметрів виконання. 

Ключове питання коаліційної угоди, яке й досі лишається без відповіді, що буде з вільним ринком землі: коли  він буде та чи буде взагалі, які правила гри на ньому. А поруч із цим — питання зняття мораторію (його продовжила Рада ще на рік). Попри палкі обіцянки  першого заступника, а нині в.о. аграрного міністра Мартинюка, екс-керівника Держгеокадастру, парламент так і не побачив офіційної чернетки земельного закону за два роки. Згоріли  всі озвучені дедлайни, а голосувати немає за що. А тим часом гроші на підготовку земельної реформи  в Україні освоюються активно. Як кажуть експерти, там є питання. Нагадаємо, що у коаліційній угоді на фінансування земельної реформи та фінансове забезпечення з бюджету підрозділів АПК передбачено чимало коштів: 2018 р. — 453 млн грн, 2019 р. — 132 млн грн та 2020 р. — 297 млн грн.

Нагадаємо, AgroPolit.com запускає флешмоб #GoЗаАгроДотаціями і закликає всіх аграріїв долучитися до нього.

Виконано за допомогою Disqus