Аграрії півдня зможуть збирати картоплю двічі на рік

15 вересня 2018 147 0
Картопля
Kurkul.comКартопля

Вчені вважають, що глобальне потепління не тільки зашкодить аграріям півдня України, але й може стати їм у нагоді. У майбутньому клімат дозволить вирощувати багато культур двічі на рік. Так, сорт ранньої картоплі вийде зібрати вже в червні, а в липні можна посадити другу партію. Про це повідомляє Agro-yug.com.ua.

«У зв’язку з тим, що на посадку використовується молода картопля замість старої, коренеплоди будуть надзвичайно смачні. Дозрівання другого врожаю настає в останній декаді серпня — на початку вересня і триває до самих морозів. А якщо ще й використати вірну стратегію вирощування для запобігання згубного впливу високих температур, то другий врожай можна отримати навіть вище за перший», — зазначають спеціалісти.

Нагадаємо, через високі температури, які на поверхні ґрунту в окремих регіонах цьогоріч сягали 55-60°С,  картопля призупинилася у розвитку ще у червні, а частина врожаю просто спеклася.

Одним зі шляхів розв’язання проблеми втрати врожаю картоплі за даних умова може стати зрошення, бо при його достатньому рівні в південних регіонах картоплю вдасться збирати з достатньо високими показниками врожайності.

Виконано за допомогою Disqus