Рентабельність олійного льону може сягати 95% — Трофімцева

18 вересня 2018 75 0
Рентабельність олійного льону може сягати 95% — Трофімцева
Kurkul.com

Про високу рентабельність вирощування льону та перспективи розвитку галузі льонарства в Україні розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції,Ольга Трофімцева, передає SuperAgrоnom.com.

«Що стосується льону олійного. Культура, на мою думку, є надзвичайно перспективною нішею для наших фермерів. І з точки зору його місця в сівозміні, і з точки зору його посухостійкості. При цьому, рентабельність льону олійного може коливатись від 43% до 95%, залежно від технологій та врожайності», — зазначила Ольга Трофімцева.

За її словами, насіння льону та олія лляна користуються надзвичайною популярністю в країнах ЄС, де щорічна потреба в імпорті насіння льону олійного становить біля 650 тис. т.

Площі під льоном олійним коливаються досить суттєво: від 19,1 тис. га в 2008 р. до 67,8 тис. га в 2016 та 32,1 тис. га у поточному році.

«Експорт насіння льону і олії з України з 2013 р. постійно зростає. Якщо в 2013 р. ми експортували 10,9 тис. т насіння та 2,8 тис. т олії, то в 2017 р. експорт насіння склав вже 56,8 тис. т, а олії — 9,9 тис. т. Майже половину цього обсягу експорту олії лляної (45%) було відправлено на ринок ЄС», — додала заступник міністра.

Тим часом з льоном-довгунцем ситуація в Україні відрізняється. Наразі спостерігається негативна тенденція, адже за роки незалежності посівні площі під культурою зменшились майже в 100 разів (в 2017 р. під льоном-довгунцем було лише 1,4 тис. га (в 1990 р — 172,5 тис. га).

«За цими негативними тенденціями стоять об’єктивні економічні причини. Але, при цьому, сьогоднішня кон’юнктура світового ринку льоно-конопле сировини дає нам можливість почати відроджувати даний підсектор завдяки попиту на зовнішніх ринках. Льоно-конопле волокно використовують все більше для заміни синтетичних матеріалів, виробництва будівельних матеріалів, у харчовій промисловості, медицині та інших галузях», — наголосила Ольга Трофімцева.

Заступник міністра додала, що на сьогодні, вартість 1 т льоноволокна на експорт коливається в межах $1тис.

Виконано за допомогою Disqus