Електронні торги піднімуть ціну землі на 15%

19 вересня 2018 106 0
Електронні торги піднімуть ціну землі на 15%
Kurkul.com

Вартість оренди державних земель на електронних торгах зросте на 10-15%. Про це повідомив генеральний директор ДП «СЕТАМ» OpenMarket Віктор Вишньов в інтерв’ю AgroPolit.com.

«Електронні аукціони в порівнянні з попередньою формою (публічною) показують більше зростання. Ціна в середньому зростає на 10-15%», — повідомив Віктор Вишньов.

За його словами, вартість гектара ріллі буде коливатися в залежності від області, родючості ґрунтів тощо.

«В нас був приклад, коли в Херсонській області ми реалізовували поля (солончаки), які цікаві виробникам овочів, фруктів, ягідників тощо. Постало питання, у скільки їх оцінити? Ми отримуємо пакет документів з початковою ціною від виконавчої служби. Оцінку проводить оцінщик, якого наймає виконавча служба, — професійний суб’єкт оціночної діяльності, який має сертифікат від Фонду державного майна. Вищезазначені ділянки він оцінив у $300/га, але в результаті аукціону ми вийшли на ціну $1 тис./га», — розповідає експерт.

Таким чином, механізм електронних аукціонів, навіть у разі, якщо хтось зацікавлений, дозволить суттєво підняти вартість орендованої чи продаваної землі. Адже на нього «зайде» більше учасників, вони почнуть між собою торгуватися і вийдуть на нормальну вартість.

Виконано за допомогою Disqus