Вчені створили робота, що зможе замінити бджіл

19 вересня 2018 61 0
Тестування розробки, що має замінити справжніх бджіл
Traktorist.uaТестування розробки, що має замінити справжніх бджіл

Дослідники з Університету Західної Вірджинії (WVU) створили автономного робота, який здатний замінити живих комах, виконуючи їх завдання по запиленню культур. На сьогодні первинні тестування ідуть на ягодах у тепличному середовищі. Про це повідомляє Traktorist.ua з посиланням на hortidaily.com.

Світові вчені попереджають, що комахи-запилювачі, особливо медоносні бджоли, зникають із загрозливою швидкістю, що створює значні ризики для сільського господарства, оскільки бджоли є первинними обпилювачами для широкої різноманітності сільськогосподарських культур. Зникнення бджіл може призвести до скорочення кількості продуктів харчування.

Розробка, що покликана замінити живих комах, використовує сучасні методи локалізації та зіставлення, а також інші інструменти, які дозволяють роботові планувати свій шлях, самостійно управляти рухом і проводити певні маніпуляції.

«Одна з основних проблем, пов'язаних з поточним сільськогосподарським виробництвом — це запилення культур. 35% світового обсягу виробництва сільськогосподарських культур з щорічним оборотом приблизно $577 млрд, безпосередньо залежать від наявності запилювачів. Зниження популяції медоносних бджіл в цьому сенсі є катастрофою. З точки зору економічної та харчової стійкості існує нагальна необхідність шукати альтернативні системи запилення», — говорить один з авторів та розробників робота-бджоли.

Проект фінансується американським Національним інститутом продовольства і сільського господарства (NIFA), агентством Міністерства сільського господарства США (USDA) в рамках Національної ініціативи з робототехніки.

Виконано за допомогою Disqus