Реклама
Космічні технології, що здатні спростити роботу в сільському господарстві

Космічні технології, що здатні спростити роботу в сільському господарстві

Служба новин 11 січня 2018 399 0

Додаткові витрати — біда всіх галузей економіки, але сільське господарство посідає перше місце за їх розмірами. Значна частина витрат припадає на експлуатацію сільгосптехніки, і вони зростають через недобросовісні дії працівників, серед яких найпоширенішими є випадки:

  • використання техніки у власних інтересах;
  • крадіжки палива;
  • простою під час роботи.

Оскільки власник бізнесу, як правило, знаходиться на відстані, то такі моменти залишаються безкарними.

Про способи боротьби з цими порушеннями розповідає директор компанії ВЮСТ Олексій Поздняков.

Олексій Поздняков

Увага! За вами стежать із космосу!

Розроблені методи управління і контролю автотехніки не досконалі, і простежити за роботою кожної одиниці техніки просто неможливо. У такій ситуації власник сільгосппідприємства втрачає свої гроші з дня у день, з місяця в місяць ....

Вихід є! Системи GPS-моніторингу вирішують багато проблемних питань менеджменту, виконуючи наступні функції:

  • облік кількості відпрацьованих годин техніки автопарку;
  • збереження історії пересування і визначення місця знаходження в будь-який момент часу автотехніки та персоналу;
  • контроль заправки палива, його витрат і можливого зливу;
  • фіксація кількості палива в ємностях зберігання;
  • спостереження за обробленої площею і багато іншого.

Накопичений досвід дозволяє адаптувати GPS-системи під будь-які галузі, враховуючи специфічні вимоги кожної з них, у тому числі і для сільського господарства. Це стосується як GPS-обладнання, так і програмного забезпечення.

Контроль польових робіт безпосередньо з офісу

Власники сільськогосподарського бізнесу можуть мати поля на території всієї країни, а інформацію отримувати віддалено за допомогою телефону, e-mail-звітів та інших засобів зв'язку. Достовірність таких даних залишається під питанням. У зв'язку з цим отримання об'єктивної оперативної інформації і, що важливо, без присутності людського фактора, набуває особливої актуальності.

Такі системи — це інструмент, який не вирішує всіх проблем, але інформує власника про них. Ваша справа, як наданою інформацією скористатися з урахуванням того, що вона максимально об'єктивна.

Контроль витрати палива — найпоширеніша проблема, а також спосіб зниження витрат. У нашій країні на багатьох агропідприємствах паливо відпускається нормовано, а от машиністи з цього мають зиск: десь не пройшов все поле або неглибоко зорав, але зате комусь виконав роботу на стороні або просто злив пальне.

Щоб уникнути цього, в паливний бак автотранспорту встановлюють датчик контролю, інформація з якого надходить в трекер. Потім дані надходять на смартфон або комп'ютер із синхронізацією GPS-координат.

Обсяги нецільового використання палива залежать від якості контролю за його витратою на конкретному підприємстві. Практика показує, що в середньому економія палива після впровадження GPS-моніторингу становить від 10% (для підприємств із сильним менеджментом) до 30% (для підприємств зі слабкою організацією контролю).

Навіщо аграрії впроваджують системи GPS-моніторингу?

Цілі впровадження GPS-моніторингу різні: чи то ви хочете припинити крадіжки палива, чи то ви хочете посилити дисципліну або отримати об'єктивну інформацію для оптимізації процесів. Але розуміти необхідно одне: супутникова система — це не витрати, а додатковий прибуток!

У процесі впровадження супутникової системи, звичайно, ви зіткнетеся зі спротивом співробітників, як чомусь новому і тому, що посилює контроль за ними. Будьте готові до заперечень, що система не працює, є «джерелом опромінення», або просто вона буде регулярно виходити з ладу (завдяки «умільцям»). Рішення за Вами — купувати й економити або залишати все на відкуп несумлінних працівників!

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою