На заводах Вінниччини наварили 35 тисяч тонн цукру

21 вересня 2018 152 0
На заводах Вінниччини наварили 35 тисяч тонн цукру
zi.dn.ua

Із цукрових буряків нового врожаю на шести заводах Вінниччини уже зварили 35 тис. т цукру. Про це повідомляє НАЦУ «Укрцукор».

Урожайність цукрових буряків на Вінниччині становить близько 500 ц/га. Це на 54 ц/га більше, порівняно з минулорічними показниками. Більше сировини — більше солодких кристалів.

Як повідомили в Управлінні агропромислового розвитку Вінницької ОДА, цукрові буряки зібрано на площі понад 6 тис. га, що становить 11% від загальної площі в 55,4 тис. га.

Вагу буряки набрали за рахунок опадів, що пройшли наприкінці липня - на початку серпня. Дощі частково вимили цукор, тому цукристість трохи нижча, порівняно з тим, що була на цей час торік. Однак за такої сонячної погоди, як нині, у коренеплодах відбуваються інтенсивні процеси накопичення цукру. За прогнозами фахівців, на кінець вересня корені «наберуть» цукру не менше, ніж було торік.

«Якщо збиранню не завадить погода, цукру в області зварять стільки, як торік. Щоправда, є сміливіші припущення. Вони стосуються збільшення валового виробництва сировини на 10-15%, порівняно з минулим роком. Відповідно, цукру буде більше», — прогнозує керівник Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук.

Минулого року цукровари краю зварили 445,6 тис. т цукру (22% від загальноукраїнського показника). Заготовили 2,5 млн т коренів, вирощених на полях області. Ще 500 тис. т завезли на переробку з сусідніх регіонів.

Виконано за допомогою Disqus