Система централізованих закупівель сільгосппродукції зруйнована

25 вересня 2015 28 0
Система централізованих закупівель сільгосппродукції зруйнована
Кurkul.comСистема централізованих закупівель сільгосппродукції зруйнована

Формування тіньового ринку сільгосппродукції в Україні — наслідок втрати державного контролю над селом, пише «ФрАза».

За роки незалежності практично повністю зруйнована система централізованих закупівель сільгосппродукції у населення. Разом із тим обсяги виробництва в приватних господарствах і у дрібних фермерів тільки ростуть.

Порожнє місце заготконтор відразу зайняли приватні фірми, які часто не мають держреєстрації і віддають перевагу оплати готівкою. Тим більше, що для селян, часто позбавлених постійного і стабільного доходу, подібні операції є одним з основних джерел отримання коштів для існування.

У приватних розмовах селяни скаржаться на перекупників.

«При купівлі зерна в полі мені дають у кращому випадку 90% його вартості. Причини зниження ціни можуть бути різними: то вологість висока, то зерно не тієї чистоти. Але я змушений продавати через те, що необхідно розрахуватися із пайовиками і банком, в якому у мене кредит. Крім того, витрати на проведення робіт теж вимагають коштів. Швидкому продажу врожаю сприяє і відсутність достатніх потужностей для його зберігання. Дозволити собі тримати урожай в очікуванні сприятливої ​​цінової ситуації можуть тільки великі та середні підприємства. А швидко знайти охочих придбати зерно досить просто, потрібно тільки зайти в Інтернет: оголошень про покупку зерна, переважно за готівку, там достатньо», — розповідає кіровоградський фермер.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою