Депутати запропонували створити фонд страхування аграріїв

3 жовтня 2018 53 0
Депутати запропонували створити фонд страхування аграріїв

У парламент подали законодавчі правки, які збільшують загальну суму держпідтримки для агросектору на 2019 р. за рахунок невикористаних цього року з бюджету коштів. Про це повідомив в.о. голови аграрного комітету, народний депутат Олександр Бакуменко, передає AgroPolit.com 

Нагадаємо, подібна ініціатива з’явилася минулого тижня на круглому столі, присвяченому питанням бюджету-2019. За оцінками експертів, загальна сума на потреби  АПК може зрости до 12,4 млрд грн. На наступний рік уряд пропонує закласти на потреби АПК 6,9 млрд грн (на 600 млн грн більше, ніж цього року). AgroPolit.com запустив флешмоб для аграріїв #GoЗаАгроДотаціями.

Олександр Бакуменко повідомив, що він разом із кількома членами аграрного комітету подали законодавчі зміни до Бюджетного комітету, щоб перенести невикористані цього року агросектором кошти на 2019 р.

«Ми подали зміни до бюджетного комітету парламенту, які дозволяють створення при Мінагрополітики Фонду зі страхування основних ризиків для агросектору. Такі фонди діють у світі і страхують агросектор від ряду ризиків: пожеж, природних катаклізмів тощо. Крім того, ми пропонуємо спрямувати частину невикористаних у 2018 р. коштів для АПК під надання аграріям у 2019 р. банківських гарантій», — пояснив він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 35° ... + 23°

Вітер

1.9м/с

Опади

3.5мм

Вологість

68%